Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Galeria

Dla nauczycieli

Start
www.zspolczyn.pl
Okno na świat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 04 grudnia 2014 20:52
Powiat Świdwiński rozpoczął II nabór uczestników do projektu "Okno na świat - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie powiatu świdwińskiego".
Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 31 gospodarstw domowych.
Uczestnicy otrzymają sprzęt komputerowy (komputer stacjonarny wraz z UPS i listwą zasilającą) oraz dostęp do internetu - do końca roku 2020 r.
Dodatkowo beneficjenci projektu wezmą udział w szkoleniu komputerowym.
Udział w projekcie jest bezpłatny, a koszty pokrywane są w 85% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i w 15% dotacji celowej Skarbu Państwa.
O udział w projekcie mogą starać się następujące gospodarstwa domowe, w których członkiem jest:

1

.

dzieci i młodzież ucząca się z bardzo dobrymi wynikami w nauce

, zgodnie ze WSZYSTKIMI opisanymi niżej kryteriami obligatoryjnymi:

 

a) nie posiada komputera i dostępu do Internetu w gospodarstwie domowym,

b) posiada miejsce zameldowania na obszarze Powiatu Świdwińskiego,

c) jest uczniem szkoły dla, której organem prowadzącym jest Powiat Świdwiński, lub jedna z Gmin z terenu Powiatu Świdwińskiego,

d) posiada wysokie wyniki w nauce - średnia ocen na koniec roku szkolnego 2013/2014 na poziomie minimum 4.0,

e) przeciętny miesięczny dochód opodatkowany na osobę w rodzinie, z roku poprzedzającego rok udziału w projekcie był niższy, niż ostatni aktualny roczny wskaźnik: „Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę w gospodarstwie domowym publikowany przez Prezesa GUS w Biuletynie Statystycznym” tj. 1.278,43 zł w przeliczeniu na jednego członka rodziny,

f) dołączy Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego – dotyczy każdego z członków gospodarstwa domowego lub Zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego w hektarach fizycznych i przeliczeniowych – jeśli dotyczy.

2

.

.

osoba z grupy 50+ zgodnie ze WSZYSTKIMI opisanymi niżej kryteriami obligatoryjnymi:

 

a) nie posiada komputera i dostępu do Internetu w gospodarstwie domowym,

b) posiada miejsce zameldowania na obszarze Powiatu Świdwińskiego,

c) posiada przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie (rodzinie definiowanej zgodnie z art. 3 pkt 16 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o  świadczeniach rodzinnych Dz. U. 2003 Nr 228 poz. 2255) nie przekracza kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalno-rentowych ogłaszanych komunikatem w Monitorze Polskim przez  Prezesa ZUS - obecnie jest to kwota 799,18 zł,

d) dołączy Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego – dotyczy każdego z członków gospodarstwa domowego lub Zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego w hektarach fizycznych i przeliczeniowych – jeśli dotyczy.

3.

rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka zgodnie ze WSZYSTKIMI opisanymi niżej kryteriami obligatoryjnymi:

 

a)nie posiadające komputera i dostępu do Internetu w gospodarstwie domowym,

b)posiadające miejsce zameldowania na obszarze Powiatu Świdwińskiego,

c) dołączy kopię (potwierdzoną za zgodność z oryginałem ) decyzji administracyjnej o przyznaniu pomocy pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej z MOPS lub z PCPR,

d)dołączy kopię (potwierdzona za zgodność z oryginałem) zaświadczenia o posiadaniu statusu rodziny zastępczej wystawiony przez Ośrodek Adopcyjny lub MOPS lub PCPR,

e)w przypadku, gdy wnioskodawca ma inne nazwisko niż Beneficjent Końcowy, wnioskodawca  dołączy kopię (potwierdzoną za zgodność z oryginałem) aktu urodzenia Beneficjenta Końcowego bądź właściwe postanowienie sądu,

f) dołączy Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego – dotyczy każdego z członków gospodarstwa domowego lubZaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego w hektarach fizycznych i przeliczeniowych – jeśli dotyczy.

4

.

osoba niepełnosprawna ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym zgodnie ze WSZYSTKIMI opisanymi niżej kryteriami obligatoryjnymi:

 

a) nie posiadające komputera i dostępu do Internetu w gospodarstwie domowym,

b) posiadające miejsce zameldowania na obszarze Powiatu Świdwińskiego,

c) dołączy kopię (potwierdzoną za zgodność z oryginałem) orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (znacznym lub umiarkowanym) lub kopię (potwierdzoną za zgodność z oryginałem) orzeczenia równoważnego aktualnego w dniu złożenia formularza rekrutacyjnego,

d)

dołączy Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego – dotyczy każdego z członków gospodarstwa domowego lubZaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego w hektarach fizycznych i przeliczeniowych – jeśli dotyczy.

 

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.e-powiatswidwinski.euwww.powiatswidwinski.pl, w siedzibie Powiatu Świdwińskiego oraz pod numerami telefonów: 94 36 50 306 lub 94 36 50 336.
Dokumenty rekrutacyjne należy składać w terminie od 1 grudnia  2014 r. do 16 stycznia 2015 r. od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 – 15.15, w Starostwie Powiatowym w Świdwinie przy ul. Mieszka I 16, pokój nr 34 (III piętro).
 
Szlachetna paczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 27 listopada 2014 22:17

Akcja ,,Szlachetna Paczka" ruszyła! Na terenie Powiatu Świdwińskiego też!Już dziś odwiedź stronę www.szlachetnapaczka.pl, wejdź na województwo zachodniopomorskie, otwórz Świdwin i okolice i wybierz rodzinę!Zaproś do przygotowywania paczki jak najwięcej osób- krewnych,znajomych, współpracowników- JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!!!

SZLACHETNA PACZKA dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomoc, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Otrzymany prezent staje się impulsem do zmian w życiu, początkiem serii dobrych zdarzeń. Czasem jest to reakacja natychmiastowa, czasem potrzeba kilka miesięcy lub lat. Poznajcie efekt lśnienia SZLACHETNEJ PACZKI ukryty w kilku historiach:

,,Pani Ela, dzięki maszynie do szycia ma pracę i znowu chce jej się żyć.Jest po 50-tce. Kiedyś, jak każda młoda dziewczyna, miała ambitne plany na życie. Dziś? Z mężem nie wyszło, z pracy zwolnili, ciasne mieszkanie dzieli ze schorowaną matką. Po marzeniach ani śladu - jest zmęczona twarz, dwójka dzieci i bezsilność. Kłopoty pani Elżbiety rozpoczęły się, kiedy w zakładzie redukowano etaty – jako jedna ze starszych została zwolniona w pierwszej kolejności. Dopóki były mąż płacił regularnie alimenty miała z czego żyć. Ale kiedy zachorował i trafił do szpitala, nie było mowy o jakichkolwiek wpłatach na rzecz dzieci.- A kto teraz zatrudni babę po 50-tce? Młodzi i wykształceni nie mają pracy, a ja stara i bez szkół. Nie mam czego szukać. Gdyby nie renta mamy, to nie mielibyśmy co do garnka włożyć – mówi przygnębiona.- Szyć to zawsze lubiłam. Mogłabym szyć i szyć - opowiada z pasją pani Ela. Szpulka, igielnica, koło zamachowe i obudowa z plastiku – niby nic, a dla niej wszystko. Maszyna do szycia była jej marzeniem. Gdy zimowego, grudniowego wieczoru wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI wnieśli do mieszkania paczki od darczyńcy – a wśród nich wymarzony sprzęt – pani Elżbieta zalała się łzami.- Cudo, cudo! - rzuciła się na maszynę i obsypała ją pocałunkami Rzeczywiście – to niezwykła maszyna. Nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także źródło utrzymania. Od stycznia, pani Elżbieta podjęła się chałupniczej pracy dla jednej z firm krawieckich, w której warunkiem zatrudnienia było właśnie posiadanie własnej maszyny. I tak, po nitce do kłębka, jej rodzina powoli staje na nogi. A pani Elżbiecie w końcu chce się żyć."

Poprawiony: czwartek, 27 listopada 2014 22:30
Więcej…
 
Zakończył się Miesiąc Filmowy w Staszicu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 04 listopada 2014 09:23

Październik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Połczynie-Zdroju był czasem wyjątkowym. Poświęciliśmy go X Muzie i wszystkiemu, co z nią związane. W tym niezwykle interesującym filmowym przedsięwzięciu brali udział uczniowie „Staszica”, a także grupy uczniów i nauczycieli z okolicznych szkół.

W tym roku wydarzeniem inaugurującym Miesiąc Filmowy był Warsztat Lidera Filmoteki Szkolnej,na który zostali zaproszeni nauczyciele i uczniowie z okolicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Liderka Filmoteki Szkolnej – Kinga Dolatowska poprowadziła zajęcia praktyczne dotyczące technik animacji wymagające aktywnej, grupowej i indywidualnej pracy wszystkich uczestników. A tych nie zabrakło! W Warsztacie uczestniczyło 24 uczniów i 6 nauczycieli ze szkół w Złocieńcu, Rąbinie, Połczynie-Zdroju, Bierzwnicy. Pomocą w organizacji służyli uczniowie zaangażowani w działalność szkolnego koła filmowego (Warsztat Filmowy STACH) oraz nauczycielki przedmiotów humanistycznych (i współorganizatorki Miesiąca Filmowego) - panie: Katarzyna Połońska, Agnieszka Pierz-Skulimowska oraz Justyna Zalewska.

Uczestnicy Warsztatu pracowali przez 6 godzin, a efekty ich pracy można było obejrzeć jeszcze tego samego dnia na pokazie w Centrum Kultury Kino Goplana. Podczas pokazu zrealizowanych etiud animowanych zostały przywołane także nazwiska klasyków animacji i współczesnych twórców tej formy filmowej.

Niewątpliwym zaskoczeniem okazał się II Szkolny Turniej Wiedzy o Polskim Filmie, na który zgłosiły się aż 24 (!) dwuosobowe drużyny. Z racji tak niebywałego zainteresowania udziałem w Turnieju Organizatorki przeprowadziły go w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.

Do udziału w Turnieju uczniowie przygotowywali się przez dwa tygodnie. Niezbędnym narzędziem okazał się panel Filmoteki Szkolnej, na którym zostały legalnie udostępnione uczniom wybrane filmy. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z polską kinematografią i praktycznie bezbłędnie odpowiadali na trudne pytania. Prawie maksymalną ilość punktów zdobyły Paula Wszelaka i Aleksandra Gajdziel, zajmując I Miejsce, na II Miejscu znalazły się Małgorzata Żyłka i Martyna Zawojska, natomiast III Miejsce należało do Klaudii Pindych i Aleksandry Grygiel.

Tradycją już stał się Międzyszkolny Konkurs na Plakat Filmowy. W tym roku uczniowie gimnazjów i naszej szkoły świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Wszystkie wyróżnione plakaty można było obejrzeć w holu Kina Goplana. Najciekawszą propozycją okazała się praca autorstwa Agaty Siwki, Mileny Godzieby i Aleksandry Zaborowskiej do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, a także plakat Anieli Cisowskiej do „Podwójnego życia Weroniki”. Wyróżnione zostały jeszcze dwie prace. Pierwsza- Blanki Chmielewskiej i Martyny Koniec do „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz druga- Aleksandry Zochniak i Dominiki Zachoszcz do filmu „Brzdąc”.

Warto dodać, że  każdy z tych konkursów opierał się na filmach i reżyserach kina polskiego i światowego ujętych w podstawie programowej.

Patronat nad Miesiącem Filmowym objął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju oraz Akademia Planete + DOC, dzięki której otrzymaliśmy wsparcie finansowe i rzeczowe w postaci niezwykłych światowych dokumentów filmowych.

Akademia PLANETE+ DOC jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Misją Akademii jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie.

Dzięki Akademii w Centrum Kultury Kino Goplana mieliśmy możliwość projekcji dwóch filmów dokumentalnych,  wybranych specjalnie dla uczniów i nauczycieli z bogatej oferty festiwalowej programu PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejszemiędzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.

W pierwszym pokazie filmowym, kierowanym do szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło ok. 200 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju oraz z Prywatnego Centrum Edukacyjnego Szkoły „Sukces” w Białogardzie. Uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli film „Krew w Twoim telefonie” w reż. Franka PiasechiPoulsena, który został omówiony na wybranych godzinach lekcyjnych w klasach.

W popołudniowych godzinach odbyła się druga prezentacja wchodzącego właśnie do kin filmu „Alfabet” w reż. Erwina Wagendorfa, mówiącego o współczesnym systemie edukacji. Film kierowany był przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów z placówek oświatowych. Widzowie, mający okazję uczestniczyć w projekcji chętnie włączyli się w dyskusję na temat poruszany w filmie.

Kinga Dolatowska, Agnieszka Pierz-Skulimowska, Katarzyna Połońska, Justyna Zalewska, czyli pomysłodawczynie październikowych wydarzeń filmowych zapewniają, że każda forma obcowania z kulturą filmową pogłębia pozytywny przekaz płynący z wartościowych arcydzieł filmowych, uwrażliwia młodych ludzi na estetykę i kulturę klasyki filmu oraz w niekonwencjonalny sposób prowadzi do nawiązania dialogu i partnerstwa na płaszczyźnie nauczyciel – uczeń.

Poprawiony: wtorek, 04 listopada 2014 09:25
Więcej…
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 19 października 2014 15:06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednianastępnaostatnia »

Strona 101 z 112

Kalendarz

listopad 2024
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom




Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.