Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Menu

Galeria

Dla uczniów i rodziców

Dla nauczycieli

Egzaminy

Start
www.zspolczyn.pl
Uwaga! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 24 czerwca 2014 18:40

27 czerwca 2014 roku zapraszamy tegorocznych absolwentów po odbiór świadectw dojrzałości.

Świadectwa wydawane będą w sekretariacie szkolnym od godziny 12.00.

Poprawiony: wtorek, 24 czerwca 2014 18:48
 
Warsztat Filmowy "STACH" na dwóch festiwalach filmowych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 21 czerwca 2014 11:27

Pierwszy z nich to Festiwal Filmów Młodzieżowych-18 w Poznaniu. Jest to dwudniowy festiwal, w którym mogą wziąć udział twórcy poniżej osiemnastego roku życia lub tacy, którzy byli niepełnoletni w momencie powstania filmu, zgłaszanego na konkurs. FFM-18 powstał z inicjatywy uczniów I LO w Poznaniu, ale jest festiwalem ogólnopolskim. Podczas pierwszego dnia Festiwalu uczestnicy brali udział w dowolnie wybranych warsztatach. Wybierali spośród warsztatów scenopisarskich, reżyserskich, montażowych, operatorsko-reżyserskich, aktorskich i charakteryzacji filmowej. WF„STACH” wybrał warsztaty reżyserskie, operatorsko-reżyserskie oraz montażowe i aktorskie. Nad przebiegiem ścieżki warsztatowej czuwali animatorzy z Empiriafilm- nowoczesna edukacja filmowa. Oprócz możliwości uczestnictwa w warsztatach i wysłuchania wykładu dr Anny Igielskiej o barwach w filmie, młodzi filmowcy mogli obejrzeć wszystkie nagrodzone na Festiwalu filmy z poprzednich edycji. Następnego dnia odbył sie pokaz filmów konkursowych w Nowym Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek. Po obejrzeniu trzech bloków filmowych uczestnicy wrócili do budynku I LO na uroczystą galę wręczenia nagród. Film "Wreck" (autorstwa Oli Gajdziej i Natalii Zochniak) znalazł się w finałowej dwudziestce!

Z Poznania „STACH” przeniósł się do Warszawy na V Festiwal Filmoteki Szkolnej. Pierwszego dnia uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, a później każda grupa odwiedzała jakieś miejsce związane z filmem np.: Warszawską Szkołę Filmową, Archiwum Filmoteki Narodowej, Studio Miniatur Filmowych, Newborn Studio, TPS Studio Filmowe itp. „STACH” trafił do TPS Studio Filmowe, gdzie można było np. nagrać króciutki filmik w systemie filmowym slow motion. Po powrocie uczniowie i opiekunowie oglądali (nadesłane wcześniej przez szkolne koła filmowe) filmy i omawiali je z Ekspertem. Filmy „STACHA” spotkały się z uznaniem zarówno rówieśników, jak i profesjonalnych filmowców. Kolejnego dnia Festiwalu wszyscy uczestnicy znaleźli się w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie odbywały się targi projektów młodzieżowych. Ok. 40 szkół ponadpodstawowych z całej Polski prezentowało swoje osiągnięcia filmowe na samodzielnie opracowanych stoiskach. Można było zagrać w grę filmową, zjeść pajdę pysznego chleba domowej roboty, a przede wszystkim poznać innych miłośników X Muzy i wymienić się doświadczeniem oraz pomysłami. Każdą szkolną grupę odwiedzał jeden z Ekspertów (m.in. Sandra Staniszewska, Marcel Sabat, Anna Bielak, Piotr Głowacki, Błażej Hrapkowicz, Julia Kijowska, Kamil Polak, Maciej Prykowski, Wojciech Stuchlik, Marek Brodzki). Po targach w przyjaznej i serdecznej atmosferze toczyła się dyskusja młodzieży z Ekspertami. A po dyskusji...powrót do domu i montowanie filmowej relacji z podróży.

Poprawiony: sobota, 21 czerwca 2014 11:33
 
Z wizytą w „Hotelu Gwiazd” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 19:39

2 czerwca uczniowie klasy drugiej  technikum hotelarskiego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Międzyzdrojów. Celem głównym wycieczki było zwiedzanie usytuowanego nad samym brzegiem morza, przy Promenadzie Gwiazd,  hotelu Amber Baltic.

Personel hotelu pokazał nam najlepszy apartament, pokoje typu standard i executive, pokój przystosowany do obsługi gościa niepełnosprawnego. Właściwie z każdego pokoju roztacza się widok na morze. W upalne dni lata goście hotelowi na pewno chętnie korzystają z możliwości rozkoszowania się pięknym widokiem.

Po zwiedzaniu części noclegowej udaliśmy się do części gastronomicznej i rozrywkowej hotelu. Hotel ma do dyspozycji gości   knajpkę piwną z kręgielnią, night club Plażę, restaurację Brasserie, Beach Bar z widokiem na plażę i morze. Kawiarnia Wiedeńska z wykwintnymi smakołykami przygotowanymi w hotelowej cukierni kusiła wszystkich uczestników wycieczki. Duże imprezy i wystawne bankiety odbywają się w ogromnej sali bankietowej z urzekającym kryształowym żyrandolem.

Na zakończenie spotkała nas miła niespodzianka-poczęstunek w Amber-Barze- ulubionym miejscu spotkań  aktorów, dziennikarzy, sportowców. Znajduje się tutaj galeria zdjęć wybitnych aktorów i innych ważnych  gości hotelu.

Przemiła obsługa hotelu, idealna pogoda, wakacyjny klimat Międzyzdrojów sprawiły, że wracaliśmy do domu w doskonałych humorach.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Uzdrowiska Połczyn. Bez wsparcia finansowego Pana Prezesa,  wycieczka  nie miałaby szans na realizację.

Organizatorzy:

Hanna Zielińska i Izabela Daniłowicz

oraz uczniowie

Poprawiony: wtorek, 17 czerwca 2014 21:17
 
Gra jedyna w województwie zachodniopomorskim! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 02 czerwca 2014 12:38

Filmowa Gra Miejska w piątkowe przedpołudnie odbyła się w Połczynie-Zdroju. 16 miast w Polsce 30 maja gościło młodzieżowe drużyny ze szkół ponadpodstawowych na zaproszenie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

W Połczynie-Zdroju motywem przewodnim były  polskie filmy  animowane. 12 drużyn z kilku miejscowości (Koszalin, Świdwin, Białogard, Bierzwnica, Połczyn-Zdrój)  miało do pokonania 6 stacji, na których zadania  wiązały się ściśle z dorobkiem twórczym artystów działających w obrębie odmiany filmu animowanego i z filmami znanymi z pakietu Filmoteki Szkolnej.

Gra wystartowała w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Staszica. Uczestnicy zostali przydzieleni do mieszanych grup, otrzymali mapę miasta z wyznaczonymi punktami, dowiedzieli się o zasadach gry. Koordynatorka - Kinga Dolatowska podkreśliła, że gra ma charakter edukacyjny i integracyjny i tak należy ją traktować, dzięki temu zasada „kto pierwszy, ten lepszy” nie obowiązywała.

Ruszyli, każdy wyznaczonym na mapie szlakiem. Było tempo, działanie, zabawa i dobra współpraca. Uczestnicy w  trakcie przemieszczania się po mieście, mieli zadanie dodatkowe- wymyślenie historii  filmowej z miastem w tle.

Poprawiony: poniedziałek, 02 czerwca 2014 12:48
Więcej…
 
« pierwszapoprzednianastępnaostatnia »

Strona 107 z 112

Rekrutacja

Internet Rzeczy

Projekty unijne

RODO

Kalendarz

styczeń 2025
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom




Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.